4.maijā aicina uz loka šaušanas meistarklasēm

4.maijā, Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā, sporta bāzes “Caunes” vadītājs Pēteris Gribulis lielus un mazus interesentus aicina uz Ogres novada, Lauberes pagasta, “Jauncaunēm”, kur sporta klubā „Amazones” no plkst. 11:00-15:00 meistara vadībā bez maksas varēs apgūt aizraujošo loka šaušanas prasmi.

„Viens ir redzēt filmās vai lasīt grāmatās, bet nesalīdzināmi interesantāk – pašam izmēģināt dzīvē. Sajūtas būs pavisam neparastas!” stāsta P.Gribulis, kurš Latvijai pirmo pasaules čempiona titulu apvidus lokšaušanā izcīnīja 2008.gadā, bet tagad nodarbojas ar sporta veida popularizēšanu. „Trāpīt ābolā no 100 metru attāluma iesācējam pirmajā dienā varbūt uzreiz neizdosies, bet progress noteikti būs. Cilvēks, kas nekad nav mēģinājis šaut ar loku, sākumā labi, ja spēj trāpīt metrs reiz metrs lielā vairogā, bet pēc apmācības daudzi jau sekmīgi var trāpīt arī mērķī,” iedrošina P.Gribulis.

Lai ar loku iemācītos šaut pareizi, meistara padoms ir ļoti svarīgs, jo jāzina pareiza šaušanas tehnika – kā pareizi stāvēt, kā turēt loku, atlaist bultu u.c. Apmācību laikā „Amazonēs” 4.maijā interesentiem būs iespēja noklausīties īsu loka šaušanas teoriju, iepazīties ar dažādiem loku veidiem – vēsturisko un mūsdienu angļu loku, medību loku, arbaletiem, olimpisko loku u.c., kā arī izmēģināt iesācēju lokus.

Loka šaušana ir tehnisks sporta veids, kas attīsta daudzas pozitīvas īpašības – mieru, stabilitāti, trenē uzmanību un koncentrēšanās spēju, kas palīdz labāk justies arī mūsdienu trauksmainajā ikdienā.

Kā stāsta P.Gribulis, Latvijā patlaban ir vairāki simti loka šaušanas entuziastu. Profesionāli ar šo sporta veidu nodarbojas pāris desmiti sportistu, kas ar labiem panākumiem nes Latvijas vārdu pasaulē, gūstot godalgotas vietas Eiropas un pasaules mēroga sacensībās.

Apmācības loka šaušanā „Amazonēs” notiek Nacionālā dāvanu eksperta, uzņēmuma „Lieliska dāvana” rīkotās 4.maija akcijas #LieliskaDāvanaLatvijai ietvaros, kuras laikā iedzīvotājiem jau otro gadu  tiek dāvināta iespēja bez maksas izmēģināt ģimeniskas izklaides visā Latvijā.

Intersanti fakti par loka šaušanu

  • Kad un kurā kontinentā cilvēki pirmo reizi sāka lietot lokus un bultas, skaidri zināms nav, taču izrakumi un seno apmetņu vietās atrastie zīmējumi klintīs liecina, ka loku cilvēks iepazinis jau akmens laikmetā.
  • Pirmie zināmie loka un bultu izmantotāji ir senie ēģiptieši pirms 5000 gadiem.
  • Loka šaušana kā sporta veids radās Šveicē 15.gadsimtā.
  • Eiropā pirmās zināmās loka šaušanas sacensības tika rīkotas Finsburijā, Anglijā 1583.gadā, tajās piedalījās ap 3000 dalībnieki, bet mūsdienu sacensību noteikumi sāka veidoties 19.gs.
  • Pirmās loka šaušanas Pasaules meistarsacīkstes notika 1931.gadā Polijā.
  • Loka šaušana Olimpisko spēļu programmā bija iekļauta ar pārtraukumiem – 1800., 1904., 1908.,1920. gados, bet no 1972.gada – regulāri.
  • Latvijā loka šaušana sāka attīstīties 1960.gadā.
  • No 1998.gada Latvijā sāk veidoties loka šaušanas klubi, tiek organizēti regulāri treniņi, rīkotas sacensības, sportisti sāk regulāri startēt starptautiskās sacensībās un čempionātos.
  • gadā Latvijas sportisti Gints Jonasts un Ieva Melle pirmo reizi vēsturē startē Paralimpiskajās spēlēs Riodaženeiro Brazīlijā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *