Amazoņi cīnās Latvijas Jaunatnes čempionātā Ventspilī.

27.08.2023. Ventspilī, SK Odisejs loka šaušanas laukumā (Pērkoņu ielā 13), norisinājās sacensības “Latvijas Jauniešu čempionāts loka šaušanā 2023”. Sacensībās piedalījās 36 dalībnieki no 5 Latvijas šaušanas klubiem, kuri 4 loku klasēs cīnījās par Latvijas jauniešu čempiona titulu. Rekursīvā loka klasē U21 un U18 vecuma grupā jaunieši cīnījās puiši un meitenes atsevišķā vērtējumā, savukārt, rekursīvā loka U15 un kompaktloka klases U18 un U15 grupās, puiši un meitenes cīnījās vienā konkurencē.
Gandarījums, ka arī šajās sacensībās Amazones bija visplašāk pārstāvētais loka šaušanas klubs, kā arī sportistu sniegums vainagojās ar godalgotām vietām un čempiona tituliem.
Rekursīvais loks U21 puiši: 1.vieta un čempiona tituls – Romans SERGEJEVS (Amazones), 2.vieta – Dilans GODS-ROMANOVSKIS (Amazones), 3.vieta – Artjoms LAZAREVS (AiM Archery). Rekursīvais loks U21 meitenes: 1.vieta un čempiones tituls – Lija Viktorija SEIBUTE (Amazones), 2.vieta – Emīlija GĀRDE (Archery Liepāja), 3.vieta – Marta RUNIŠKOVA (Amazones), 4.vieta – Anna Mihailova (Amazones). Rekursīvais loks U18 meitenes: 1.vieta un čempiones tituls – Andželīna MOGOĻONA-GUTIERESA (Archery Liepāja), 2.vieta – Marina PAROLE (Odisejs), 3.vieta – Elza LAPSIŅA (Amazones) – medaļa tika izcīnīta ar izsķiršāvienu, kur Elzas bulta trāpīja 8, savukārt oponentes bulta punktus neieguva, 5.vieta – Džīnija STĀLMANE (Amazones), 6.vieta – Letīcija Līva REINE (Amazones). Rekursīvais loks U15 puiši un meitenes – 1.vieta un čempiones tituls – Anna PETRUŠINA (Amazones) – medaļa tika izcīnīta ar izsķiršāvienu, kur Annas un Lizas bultas trāpīja 8, tomēr Annas bulta atradās tuvāk centram, 2.vieta Liza ČERŅENKO (Odisejs), 3.vieta Olivers JUŠKA (Odisejs), 5.vieta Justīne GRĪNBERGA (Amazones). Garais loks U15 puiši – 1.vieta Valters ĀBELIS (Amazones).
Sacensībās Amazones pārstāvēja ne tikai atlēti, bet arī tiesnešu kolēģijā iekļautie kluba pārstāvji: Eduards Lapsiņš, Līga Ilona Denisenoka, Inese Pavasare.
Prāvs bija arī Amazoņu līdzjutēju un atbalstītāju skaits, kas pēc labākās sirdsapziņas mēģināja uzmundrināt, brīžiem arī mierināt sportistus, tādēļ viennozīmīgi šīs sacensība paliks prātā starp daudzām citām, jo varēja just Amazoņu savstarpējo atbalstu un saliedētību.
Raksts sagatavots pēc Mārtiņa Nešpora iesūtītās materiāla.
LJC_2023_Ventspils