Latvijas čempionāts

0U4A7057 

20.-21.08.2022. Ventspilī notika Latvijas atklātais čempionāts un Latvijas jauniešu čempionāts loka šaušanā. Diemžēl šis pasākums jāvērtē ar dalītām jūtām: no vienas puses, beidzot Valsts mēroga sacensības, no otras – nu tā organizācija un tiesāšanas kļūdas… Protams, no malas kritizēt ir viss vieglāk! Bet organizatori, ar dažādiem nepārdomātiem lēmumiem, vismaz no mūsu Kluba puses, zaudēja apmēram 10-15 potenciālos dalībniekus un, protams, aktīvu aģitatoru, manā personā, noteikti…

LATVIJAS ČEMPIONĀTOS JĀSACENŠAS KLUBIEM!!! Pat atklātā čempionātā sacenšas klubi! Nav pieļaujams, ka pret klubu komandām cīnās valstu izlases! Zūd jebkāda jēga un motivācija deleģēt uz šādu pasākumu dalībniekus, kuri potenciāli nepārstāv valsts izlasi… Valstu izlases sacenšas Baltijas valstu un tamlīdzīgos čempionātos, kuros savukārt nav pieļaujam cīņa pret Eiropas izlasi. Rezultātos pat parādījušās miksētas pilnās komandas…

Patīkami pārsteidza šaušanas laukuma sektorlīnijas, pēc kurām jau sen prasījās Ventspils šaujamlauks. Arī meģinājums korekti tiesāt un operatīvi risināt radušās problēmas.

Bet… Nevar, piem.MIX komandu cīņā, dot startu, ja komandas nezin kura, kurā mērķī šauj!!! NEVAR! Rezultātā, laika trūkuma dēļ, vairākas potenciāli vadošās komandas “izkrita” jau pirmajā cīņā… Un tiesnešu komentārs, ka pašiem jāseko līdzi drukātajai informācijai uz informācijas dēļa, netur nekādu kritiku! Jo īpaši, ja šī informācija atšķiras no tās, kura tiek pasniegta mutiski… Tas pats attiecas uz putrošanos ar šaušanas indeksu maiņām. Beigu beigās, šīs ir galvenās sacensības Valstī un ja gadās misēklis, tad, saskaņā ar noteikumiem, jāpārtrauc sacensība, jānovērš misēklis un jāturpina.

Jebkurā gadījienā, sveicam Latvijas čempionus un gatavojamies sacensībām “Mani pirmie starti septembrī”, kuras būs noslēdzošās MPS sērijas sacensības brīvdabā šogad.

LV čempionāta oficiālie rezultāti šeit un LJ čempionāta oficiālie rezultāti šeit

0U4A7486

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *