Šoreiz paliekam bez zelta…

“Best Indoor” ir sacensības, kurās Amazones startē ne pirmo gadu un 2023.gadā tās tika organizētas jau 10 reizi. Šajās brīvdienās (24.–26.12.2023.) Amazones atkal devās ceļā uz Lietuvas pilsētu Druskininki.

Sacensības tika aizvadītas modernajā LSC sporta kompleksā “Druskininki”. Sacensībās piedalījās atlēti no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, kā arī Bangladešas un Sudānas, kas cīnījās četrās šaujamloku klasēs, sievietes un vīrieši atsevišķā konkurencē.

Atšķirībā no iepriekšējām “Best Indoor” sacensībām, šajās ļoti pietrūka komandu cīņas. Tomēr arī individuālā ieskaitē cīņas bija dramatiskas un baudāmas.

Sestdienā tika aizvadīta sacensību kvalifikācijas posms. Ņemot vērā lielo dalībnieku skaitu, dalībnieki atkarībā no šaujamloka klases tika sadalīti divās maiņās – no rīta startēja atlēti ar rekursīvo un garo loku, savukārt vakarā ar kompaktloku un neaprīkotu loku. Katras maiņas noslēgumā, visās loku klasēs, tika uzsāktas 1/16 turnīrcīņu izslēgšanas pirmā kārta.

Svētdien norisinājās pārējās izslēgšanas kārtas (1/8; ¼; ½), savukārt noslēgumā visās loka klasēs fināla cīņas bija vērojamas tiešraidē, kas tika orgnaizētas alternatīvi.

Garais loks vīrieši: 3.vieta – Toms ĀBELIS , 7.vieta – Mārtiņš NEŠPORS, dalītā 9.vieta Aleksejs RUNIŠKOVS, Guntis SALMIŅŠ, dalītā 17.vietā Vjačeslavs VOROŅINS. Garais loks sievietes: 3. vieta – Sanlija Aleksandra ĒRKŠĶE, 4.vieta – Irita MISIŅA. Kompaktloks sievietes: 8.vieta – Sandra MILTA un 9.vieta – Marta RUNIŠKOVA. Rekursīvais loks vīrieši: 3.vieta – Romans SERGEJEVS, 7.vieta – Dilans GODS-ROMANOVSKIS, dalīto 17.vietu ieguva Dainis JANSONS. Rekursīvais loks sievietes: 2.vieta – Līga ZOMMERE, dalīto 9 vietu ieguva Anna MIHAILOVA, dalīto 17.vietu ieguva Marta RUNIŠKOVA un Lija Viktorija SEIBUTE. Ļoti dramatiska un saspringta bija cīņa par rekursīvā loka bronzas medaļu, kurā Romānam Sergejevam pretī stājās Dāvis Blāze. Abu atlētu sniegums bija līdzvērtīgs (1:1; 2:2; 3:3; 3:5; 5:5) un saglabāja intrigu līdz cīņas noslēgumam, kad tika šauts izšķiršāviens, kurā Dāvja raidītā bulta trāpīja 9, savukārt Romāna DESMIT!!!

Jāatzīst, ka šajā reizē mūsu delegācija nebija pārāk kupla, tomēr esam priecīgi, ka mūsu sportistiem izdevās izcīnīt godalgotas vietas. Ievērojot sacensību grafiku, vairums sportistiem bija iespējams brīvo laiku pavadīt pēc saviem ieskatiem, tas deva iespēju aplūkot skaisto pilsētu un atjaunoties nākamās dienas startam.

Vēlos pievērst uzmanību, ka Marta Runiškova izmantoja iespēju startēt no rīta ar rekursīvo loku un vakara maiņā ar kompaktloku, kas viennozīmīgi bija vērtīga pieredze.

Prieks par aktīvajiem un zinātkārajiem jauniešiem, kas nepalaida garām iespēju iespēju pakonsultēties par loku regulējumiem ar Dean Alberga, kas vadīja Hoyt Archery semināru.

Pateicamies VšĮ “Žaliasis lankas” par lieliski noorganizētām sacensībām. Oficiālie rezultāti šeit – https://www.ianseo.net/Details.php?toId=15401 Fināla cīņu ieraksts ir skatāms – https://www.facebook.com/events/1071640180504908?ref=newsfeed

Sagatavots pēc Mārtiņa Nešpora iesūtītā materiāla.

Kopbilde

LM_Toms

LW_Sanlija

RM_Romans

RW_Liga